1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Kişisel Gelişim İçin Şart: Çevrenizde Mutlaka Olması Gereken 3 Kişilik

Kişisel Gelişim İçin Şart: Çevrenizde Mutlaka Olması Gereken 3 Kişilik
0

Başarıya giden yolda çevre oluşturmanın önemi gerçekten büyük. İş dünyasında başarılı olmak, yalnızca çalışkanlık ve yetenekle değil, aynı zamanda çevrenizdeki kişilerle kurduğunuz ilişkilerle de ilgilidir. Farklı türden kişilerle bağlantı kurmak, iş hayatında kendinize yeni fırsatlar yaratmanın yanı sıra sosyal hayatınızı da zenginleştirebilir. Bu tür ilişkiler, size yeni düşünceler, fikirler, bakış açıları sunabilir ve sizin için faydalı bir iş ortamı yaratabilir. Siz de bu tür ilişkiler kurarak, iş ve sosyal hayatınızda başarıya giden yolda önemli bir adım atabilirsiniz.

İş dünyasında çevre oluşturmak başarıya giden yoldaki en önemli adımlardan biridir. Farklı sektörlerde uzman olan kişilerle bağlantıda olmak hem iş hem de sosyal yaşamda size fayda sağlayabilir.

İş dünyası dışında sosyal hayatta da tanıdığınız kişilerin size hangi kapıları açacağını bilemezsiniz. Bu nedenle istediğiniz statüden, istediğiniz alandan kişileri çemberinizin içine dahil edebilir ve ağınızı genişlettikçe büyüme ve sosyal anlamda birçok yeni bağlantı kurabilirsiniz.

Peki ağınızda kimler bulunmalı, hangi türden kişilerin ilişkide bulunulması faydalı olur?

Hayalgücü geniş olan kişiler

Hayalgücü geniş olan kişiler, yaratıcılıkları, özgünlükleri ve hayal güçleri sayesinde öne çıkan kişilerdir. Bu kişiler, hayal dünyalarında yarattıkları fikirleri gerçeğe dönüştürmek için yaratıcı düşünme becerilerini kullanırlar. Hayalgücü geniş olan kişiler, problem çözme, yenilikçilik ve keşif gibi konularda da başarılı olabilirler.

Hayalgücü geniş olan kişiler, çeşitli mesleklerde başarılı olabilirler. Örneğin, sanatçılar, yazarlar, şarkıcılar, oyuncular, film yapımcıları, mucitler, girişimciler ve reklamcılar gibi alanlarda hayalgücü geniş olan kişiler başarılı olabilirler.

Hayalgücü geniş olan kişiler, hayatlarının her alanında yaratıcı ve özgün olma eğilimindedirler. Bu nedenle, bu kişiler genellikle yeni ve ilginç şeyler keşfederler ve kendilerini sürekli olarak geliştirmek için çaba gösterirler.

Realistlere de ihtiyaç var

Realist kişiler, organizasyonlarınızda size gerçekten nelerin yardımcı olabileceğini, nelerin işe yaramayacağını açıkça söyleyecektir. Çünkü onlar hisleriyle değil mantıklarıyla hareket ederler ve iş hayatında her ne kadar inanç, umut, cesaret gibi hislere ihtiyaç olsa da en azından birinin mantıklı davranmasına da ihtiyaç vardır. İş hayatı, raporlar, rakamlar, veriler bütünü olduğu için, burada mantık mantığın sesine oldukça sık kulak vermek gerekir.

Geniş çevresi olan kişiler

Ağı geniş olan kişiler, genellikle herkesin bilgisini kullanan, kendi uzmanlığı olmasa dahi işin uzmanlarına kolayca ulaşan insanlardır. Bu kişiler, özellikle iş hayatını kolaylaştıran kişilerdir. Genellikle oldukça sosyal ve yeni bağlantılar kurmaya da açık insanlar oldukları için ihtiyacınız olan kişilerle görüşmenizi sağlar, sizi o kişilere ulaştırırlar.

İş hayatının temelde iş birlikleri, ortaklıklar ve dayanışmadan oluşan bir bütün olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle farklı türden kişiliklere sahip ve size faydalı olacağını düşündüğü
nüz kişilerle bağlantıda olmanın yararını mutlaka görürsünüz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir