1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Kişisel Gelişiminizle İşlerinizi Güçlendirin: 5 Etkili Yöntem

Kişisel Gelişiminizle İşlerinizi Güçlendirin: 5 Etkili Yöntem
0

Önce iyi bir girişimci olmak başlayacağınız işten daha önemlidir. Kişiler genellikle iş için personel çalıştırır ya da fikir satın almayı tercih eder. İyi bir girişimciyse işiyle ilgili seçtiği kişileri çalışan olarak almayı tercih eder. Müşterilerin güvenini kazanmış ve onlara yol gösteren bir girişimci olmak için bireysel olarak gelişmenizi devam ettirmek zorundasınız.

Eğer sizde büyüyen ve güçlenen bir girişimci olmak istiyorsanız bu beş önemli yolu izlemeniz gerekiyor. Bunlar yaşamınızda gelişiminizi sağlayarak kendinizi adadığınız zorlu işlerinizde başarı elde etmenizi sağlar. Ne kadar gelir elde ettiğiniz önemli değil her zaman büyümek için bir seçeneğiniz olması önemlidir.

Sağlıklı alışkanlıklar edinin

Alışkanlıklar yaşamınızı kalıcı olarak değiştirebilen anahtar sözcüklerdir. Bunlar yapmanız gerekenler listesindeki herhangi bir şey değildir, yaşam tarzınız olmalıdır. Sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz yaşam tarzınızı daimi olarak değiştirir. Edindiğiniz alışkanlıklar hayatta erişmek istediklerinizi ve iş alanında başarılar elde etmenizi sağlar. Bu yaşamınızda ve iş hayatınızda sizin için iyi olmayan şeylerden kurtulmanız gerektiği anlamına geliyor. Egzersiz, iyi yemek seçimi ve okuma alışkanlığı gelişmenizde yardımcı olacaktır.

Sürekli öğrenmeye devam edin

Uzmanlık statüsüne erişmek için öğrenmeye devam etmelisiniz. Uzmanlık alanınız ne olursa olsun mutlaka sizi daha iyi bir hale getirecek yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Her hafta iyi bir kitap okumaya çalışın. Okullarda eğitim sisteminde kullanılan birçok iyi kitap mevcuttur.

Stratejileriniz hakkında daha çok bilgi sahibi olarak işlerinizde başarılı olmak için bir eğitmen kiralayın veya internet ortamında eğitimleri takip ederek kurslara katılın. Birçok kişi sadece kendi zihninde kendisini uzman olarak görüyor. Gerçek bir uzman yaşamı boyunca hep bir öğrenci kalır ve öğrenmeye devam eder.

İleriyi gören tecrübeli girişimcilere danışın

Başarılı girişimcilerle konuşursanız muhtemelen geçmiş büyük başarılarından bahsederler. Sizin yapmak istediğiniz şeylerden bahsederler. Henüz anlayamadığınız engelli bir yarışı görmüşlerdir. Faydalanabileceğiniz bir hayat tecrübeleri vardır.

Her bir başarınızdan sonra durumunuzdan memnun kalmayın

Durumunuzdan memnun olmanız gelişiminizi engeller. Kendiniz başarılı gördüğünüzde veya iş başarınızda bulunduğunuz yerden mutlu olursanız büyük bir tehlike altındasınız demektir. Başarılarınızdan dolayı memnun olun ancak memnun olmak bu başarıları yeterli görmeyi karıştırmayın. İşlerinizde başarıyı yakaladığınızda bu başarıların sizi tatmin etmesine izin vermeyin daha büyük başarılar elde etmeye çalışın.

İşlerinizde daha çok büyümesi için “Neden” sorusu üzerinde odaklanın

Bir işe girişirken ve yaşam tarzınızda bir neden ile başlayın. Nedeniniz büyüyerek nedene dönüşsün. Bunlar daha sürede kazançlar sağlamanızı sağlar. İşinizle ilgili bir sorunla karşılaştığınızda nedenleri üzerinde odaklanmanız gelişiminizi sağlar.

İşlerinizi büyümeniz için çok çalışmanız gerekiyor. İyi bir hayat yaşamanız size özgürlüğünüzü sağlayarak daha çok etkili olmanızı sağlar. Yine de her ikisini de yaparak sevdiğiniz işi yaparak çalışmaya devam edip büyümenizi sağlayabilirsiniz. Bunların farkına vardığınızda başarılarınıza erişirsiniz ve asla daha azını istemeyerek işlerinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Bu beş adımı iyice irdeledikten sonra hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Sağlıklı alışkanlıklar edinmenizle yaşamınızda bir sistem yaratmış olursunuz ve bu sistem işlerinizde başarıyı yakalamanızı sağlayacaktır. Gururunuzun işiniz ile ilgili istatistikleri engellemesine izin vermeyin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir