1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Liderlik yönünüzü geliştirmek için zahmetsizce kazanabileceğiniz 5 özellik

Liderlik yönünüzü geliştirmek için zahmetsizce kazanabileceğiniz 5 özellik
0

Kendi işini kurmak istemek, kendi sermayene sahip olup iş kurmak vb. şeyler hemen hemen herkesin hayalidir; ancak iyi bir lider olabilmek, bu hayalin önemli bir parçasını oluşturur. Çalışanlarınız, işinizi güçlendiren kaslarınızdır; o kaslara iyi bakarsanız, daha da büyür ve daha büyük ağırlıkların altından kalmanızı sağlarlar.
Kimse muhteşem bir lider olamaz belki ama daha iyi bir lider olmak her zaman mümkün.

İşte bu 5 basit huya sahip olmalısınız.

  • Pozitif olun

Pozitifliğin başarılı geri dönüşlerdeki etkisi çok büyüktür. Pozitiflikten ırak olan bir ofis, başarısızlığa mahkum olur. pozitifliğin kaynağı da liderin kendisidir. Pozitif olduğunuzda her şeyin harika gideceğine dair bir garanti yoktur elbet; ancak negatif olduğunuzda başarısızlığın geleceği kesindir.

  • Dinlemek için zaman ayırın

İnsanlara kulak vermek, onlara saygı göstermenin en kolay yoludur. Bu da ofisteki güven duygusunu yükseltir; bu sayede çalışanınızın size olan bağlılığı artar.

  • Teşekkür edin

Kibarlık büyük bir erdemdir ve geri dönüşü çok daha değerli olur. Eğer saygı görmek istiyorsanız, çalışanlarınıza karşı nezaketli olun.

  • Kendiniz olun

Eğer her zaman kendiniz olmayı bilirseniz, bir sonraki gün olmaya çalıştığınız kişiyi hatırlamanız gerekmez. Kendiniz olun. Liderlik hakkına bu kadar kafa yormanıza gerek yok. Çünkü zihninizde bir profil oluşturduğunuz anda, yapay bir insan yaratıyorsunuz. Bu insan gerçek siz olmadığından, yeni bir zorlukla karşılaştığınız her gün sıkıntı yaşıyorsunuz.

  • Ağzınızdan çıkanı yapın

Maaşı şu tarihte yatıracağınızı mı söylediniz? Yatırın. Bu projeyi o kişiye vereceğinizi mi söylediniz? Verin! Haftaya izin mi verdiniz? Vazgeçmeyin. Sözünüzde durmak, saygınlığınızı artırır. Güven bağını güçlendirir ve en önemlisi, çalışanınızın şirket için önemli olduğunu hissetmesini sağlar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir