1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Ofise İlk Giren Kişi Olmaktan Kaçınmanız İçin 4 Neden

Ofise İlk Giren Kişi Olmaktan Kaçınmanız İçin 4 Neden
0

Her gün ofise varan ilk kişi misiniz? Gün içerisinde ofise ilk varan ya da ofisten en son çıkan kişi olmanın faydaları olabileceği gibi aynı zamanda olumsuz sonuçları da fazlasıyla vardır.

İşte karşılaşabileceğiniz olumsuz sonuçlardan birkaçı:

  • Kimse aşırı istekli çalışanları sevmez

Aşırı isteklilik zaman zaman yöneticiler tarafından takdir edilir ancak çoğunlukla yöneticiler size karşı farklı düşünceler oluşturur.

  • Diğer çalışanlar sizden soğurlar

Sizin amacınız sadece yönetici tarafından saygı görmek olabilir fakat iş arkadaşlarınız tarafından size karşı gösterilecek saygı da sizin için önemli olmalıdır. İnsanlar bu tür kişileri her zaman tehdit olarak görür, dedikodu hedefi olmaları kaçınılmaz olur. Kimse patrona  çok yakın kişileri sevmez ve bu tür şeyler ofiste rahatsız bir ortam yaratır.

  • Günah keçisi olmayın

Eğer gerçekten her gün ofise herkesten önce varmaya hevesliyseniz, iş arkadaşlarınız daha fazla neler yapabileceğinizi merak etmeye başlarlar. Ayrıca ofiste yeni biriyseniz bu tür düşünceler katlancaktır. Bu kadar vakit geçiriyor ama projede herhangi bir gelişme yok düşünceleri, insanların aklında sizi bir günah keçisine çevirebilir.

  • Yönetime aday olmanız zor

Başarılı yöneticilerin ne tür günlük alışkanlıkları olduğunu düşünüyorsunuz? Muhtemelen kimse, herkes gelmeden önce sıkı çalışan bir yönetici olacağını kafasında canlandırmaz. Sağa sola komutlar vererek odasına girdiğini tüm ofis çalışanları görür. Yani erken varsanız da ofiste sizi görebilecek kimse olmaz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir