1. Anasayfa
  2. Yaşam

Sosyal Medya Etkileşimi: Konferans ve Toplantılarda Nasıl Kullanılır?

Sosyal Medya Etkileşimi: Konferans ve Toplantılarda Nasıl Kullanılır?
0

Konferanslarda sosyal medyayı kullanmanın önemi ve nasıl faydalı olabileceği hakkında bilgi veren bu yazıda, etkili bir sosyal medya stratejisi oluşturmanın ve bu stratejiyi uygulamanın önemi vurgulanmaktadır. Konferans esnasında Twitter, LinkedIn ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından faydalanarak diğer katılımcılarla bağlantı kurmanın yanı sıra, hashtag’leri doğru kullanmanın ve diyalogların yapıcı bir şekilde ilerlemesine dikkat edilmesinin önemi de vurgulanmaktadır. Bunun yanı sıra, konferans boyunca sosyal medyaya fazla odaklanmadan, konferans hakkında notlar alarak ve eğlenmeyi de ihmal etmeden sosyal medyayı kullanmanın önemi de anlatılmaktadır.

Geçelim yazımıza:

Bir konferansa katılıyorsunuz. Uygun giyindiniz, giriş ücretinizi ödediniz ve bir sürü kartvizit getirdiniz. Ancak LinkedIn profilinizi güncellediniz mi? Konferans sırasında sosyal medya kanallarından yararlanmak, yeni bağlantılar kurmak için çok yararlı olabilir.

Örneğin Twitter, Instagram gibi platformlarda konuşmacıların gerçek zamanlı aktivitelerini takip ederek bir vakıf oluşturabilirsiniz. Sosyal medyada aktif olmak, hem kişisel hem de profesyonel ağınızı genişletmek için önemlidir. Aynı alanda çalışan ve ağlarını genişletmek isteyen benzer fikirlere sahip kişilerle kolayca tanışmanızı sağlar.

Bir konferans sırasında sosyal medyayı kendi yararınıza kullanmak için bazı ipuçları:

Çevrimiçi etkileşim kurmaktan çekinmeyin
Sosyal medyanın “sosyal” olarak adlandırılmasının bir nedeni var. Bu platformlarda kullanıcılarla iletişim kurmak önemlidir. Etkinlikle ilgili olarak kullanıcıların Twitter, LinkedIn ve Instagram hesaplarına ulaşmaktan çekinmeyin. Bu şekilde, etkinlik hakkında onlarla diyalog kurabilirsiniz. Ayrıca, önemli bağlantılarınızı bir kahve içmeye davet ederek yüz yüze görüşme ayarlayabilir, böylece profesyonel ağınızı çevrimiçi ortamdan gerçek dünyaya taşıyabilir ve daha değerli iş ilişkileri oluşturabilirsiniz.

Nazik ol
Konferanslar, Twitter’da uçuşan motive edici ve ilham verici alıntılarla doludur. Konferans hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Etkinlik etrafında pozitif enerjiyi destekleyen yapıları tweetleyebilir ve tartışmalara katılabilirsiniz. Bir konuda tamamen karşıt görüşlere sahip olsanız bile, bunları kibar ve yapıcı bir şekilde ifade etmeye çalışın.

Hashtag’leri doğru kullanın
Her zaman hashtag kullanın, ancak onları anlamak için de çaba gösterin. Hashtag’lerle ilgili olmayan cümleler kullanarak kafa karışıklığı yaratmaktan kaçının.

Sosyal medyaya çok fazla odaklanmayın
Konferans sırasında, katılımcıları sosyal medyada takip ederek çok fazla zaman harcamadığınızdan ve konferansta olup bitenleri kaçırmadığınızdan emin olun. Konferans sırasında bazı önemli noktaları atlamak, gelecekteki sosyal etkileşimlerde sizi zor duruma sokabilir. Bu nedenle etkinlik öncesi ve sonrası birkaç tweet yeterli olabilir. Etkinlik boyunca aldığınız notları daha sonra değerlendirebilir, bu sayede konulardaki uzmanlığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Eğlenmeyi unutma
Sosyal medyanın da eğlenceli bir platform olduğunu unutmayın. Etkinlikle ilgili ilginç ve eğlenceli notlar ve fotoğraflar paylaşın. Tüm gönderilerinizin ciddi olması gerekmez. Esprili kişiliğinizi sosyal medyada sergilemenizde bir sakınca yok. Ancak esprili olmakla alaycı olmak arasında bir denge kurmayı da unutmamalısınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir