Startup Wise Guys’ın hızlandırma programına seçilen 10 girişim
0

Startup Wise Guys yatırım ve girişim ekosisteminin önemli oyuncularından biri olarak bilinmektedir. İşe alım süreçlerini dijitalleştiren VireUp girişimine yaptığı yatırım ile adından söz ettiren Startup Wise Guys, girişim hızlandırma programının yeni dönemi hakkında bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Geçtiğimiz Nisan ayında işe alım süreçlerini dijitalleştiren VireUp girişimine yaptığı yatırım ile dikkat çeken Startup Wise Guys, girişim hızlandırma programının yeni dönemiyle ilgili detayları paylaştı.

Startup Wise Guys tarafından açıklanan bilgilere göre, hızlandırma programına katılmaya hak kazanan 10 girişim belirlendi. Bu girişimler, Startup Wise Guys’ın SaaS Bilbao grubunda yer alacak ve önümüzdeki 3 ay boyunca ürün ve şirketlerini geliştirmek için Startup Wise Guys ve mentorlarıyla yakın işbirliği içinde çalışacaklar.

Girişimciler, Startup Wise Guys’ın ağına dahil olan 750’den fazla girişimci ve 550’den fazla mentor ve yatırımcıya erişim sağlayabilecekler. Seçilen girişimler arasında Türkiye’den de bir girişimin bulunduğunu belirtmek önemlidir.

Startup Wise Guys’ın hızlandırma programına seçilen 10 girişim listesi

Blue Auditor: Avusturya merkezli bir girişim olan Blue Auditor, binalar ve gayrimenkul portföyleri için sürdürülebilirlik odaklı bir yönetim aracı sunmaktadır.

Ciclogreen: Ciclogreen, sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren bir girişimdir ve şirketlere CO2 emisyonlarını azaltma konusunda yardımcı olur.

CREX Capital: Almanya merkezli finans teknolojileri girişimi olan CREX Capital, gayrimenkul satın almak isteyenlere finansman imkanı sağlamaktadır.

Crono: Birleşik Krallık merkezli yapay zeka odaklı bir ürün sunan Crono, satış takımlarının yapay zeka desteğiyle daha verimli çalışmasını hedeflemektedir.

Cubed: Letonya merkezli Cubed, kullanıcıların hayallerindeki evleri tasarlamalarına ve satın almalarına yardımcı olan bir platformdur.

HealthPhy: Estonya ve Kolombiya merkezli olan HealthPhy, kullanıcılara dijital bir fizyoterapist hizmeti sunmaktadır.

Interviewer AI: Yapay zeka destekli görüntülü görüşme yazılımı sunan Interviewer.AI, işe alım sürecinde potansiyel adayları psikolojik ve teknik açıdan analiz etme imkanı sunmaktadır.

NeuCurrent: Birleşik Krallık merkezli bir girişim olan NeuCurrent, verilere dayanarak müşteriyi elde tutma stratejilerini otomatik olarak oluşturma yeteneğine sahiptir.

SenkronData AI: Türkiye ve Estonya merkezli yerli bir girişim olan SenkronData AI, sunulan verilerle kullanıcıların pazarlama stratejilerini, optimizasyonlarını ve performanslarını iyileştirmelerini sağlamaktadır.

Simplisales: Yapay zeka destekli bir e-ticaret platformudur ve B2B toptan satış işlemlerine odaklanmaktadır.

Startup Wise Guys’ın hızlandırma programına seçilen 10 girişim ve önümüzdeki 3 ay boyunca ürünlerini ve şirketlerini geliştirmek için destek alacak olan girişimlerdir. Programda yer almak ve girişimlere Startup Wise Guys’ın geniş ağındaki girişimciler, mentorlar ve yatırımcılara erişim imkanı sunacak ve büyüme potansiyellerini artıracaktır.

Bu girişimler arasında sürdürülebilirlik, finans teknolojileri, yapay zeka, dijital sağlık ve e-ticaret gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren girişimler yer almaktadır. Türkiye’den de bir girişimin seçilmiş olması, Türk girişimcilik ekosistemine olan ilgiyi ve potansiyeli göstermesi açısından önemlidir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir