1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Başarılı İnsanların Hayatı Farklı Görmesinin 7 Yolu

Başarılı İnsanların Hayatı Farklı Görmesinin 7 Yolu
0

Her sıkıntı, kötü bir durum aynı zamanda bir umut ışığı içerir. Bu şekilde düşünmekten vazgeçtiğiniz an o ışığı da bulmanız daha da zorlaşır.

Bazılarımız başarı konusunda ellerine verilen fırsatlar dolayısıyla şanslı olsalar bile genel olarak başarı veya başarısızlık uzun vadede yaptıklarımızda yatar. Zorluklarla nasıl baş ettiğimiz bu noktada farkını ortaya koymaktadır.

Aşağıda sıralayacağım zorluklarla herkes karşı karşıya gelmektedir. Başarılı tipler mutlu kalmak için yollar bulurlar, çalışmaya devam ederler ve insanların umutsuz olduğu sorunların üstesinden gelmeyi bilirler.

Sizler de yapabilirsiniz. Perspektifinizi değiştirmek şartıyla.

Başarısızlıklar

Çoğumuz için başarısızlık dünyanın sonu değildir. Bir fikrin, hayalin sona ermesidir. Başarısız olduğumuz zaman başa bir fikre yönelebilir ve o yönde şansımızı deneyebiliriz.

Başarısızlık kötüdür ama asla yeteneklerinizin üzerinde baskı kurmasına bir gerekçe olmamalıdır.

Başarısızlığı da başarı gibi farklı bir deneyim olarak görmeli ve ondan dersler çıkarmalısınız.

Eleştiri

İnsanlar önemsedikleri zaman eleştirirler. İşinle ilgili insanlar seni dikkate aldığı, önemsediği  sürece daha iyi şeyler yapma, kendini geliştirme şansıza sahipsindir. İlgisizlik daha kötüdür hatta en kötüsüdür.

Mutsuzluk

Üzülüyorsanız dikkat alıyorsunuz demektir. Dikkate alıyorsanız  daha iyisi olmak için değişebilirsiniz demektir. Mutsuzluğun içinde yaşamayın. Mutsuzluğu mutlu olmanın yakıtı gibi görün.

İmrenme, hayran kalma

Hayranlık duyduğunuz kişiler hakkında düşünün. Bunların size güven duyduğunu ve saygı gösterdiğini düşünün. Sizin hayatınızda olan bu insanlara karşı müteşekkir olun. Duygularınızı dile getirin. Bu yaptıkların onların size karşı minnettar ve tatminkar olmasını sağlayacak.

Kararlar

Hem kişisel hayatınız hem de iş hayatınızla ilgili bir çok seçenek ve  potansiyeli olan şıklara sahip olabilirsiniz. Bunlar sizi hem strese koyabilir hem de rehavet oluşturabilir.

Etraflıca bu seçenekleri gözden geçirin ve bir kaç tanesine sahip olmakla sahip olmamak arasındaki farkı göz önünde bulundurun.

Seçimlere sahip olduğunuz için kendinizi şanslı kabul edin. Ne kadar çok seçenek o kadar çok güzellik.

Ertelemeler

Sabır çok da eğlenceli olan bir süreç değildir. Beklemek daima daha iyi sonuçlar ortaya çıkarır.

Tatili beklemeksizin yapanlar ile bu tatili aylardır bekleyip ona göre planlayanların yaşadığı haz farklıdır.  Bekleyenlerin beklemeyenlerden daha çok mutlu olduğu sonucu kanıtlanmıştır.

Gerçekten sahip olmak istediğiniz bir şey için beklediğinize mutlu olmalısınız. Beklemiş olmak, o umut bile mutlu olmanıza yetmektedir.

İhtiyacınız olan değil de istediğiniz şey için bekliyor olmak bile bu çabayı vermenize değer.

Pişmanlıklar

Yaptığınız bir şeyi daha iyi bir şekilde yapmak istersiniz veya daha farklı bir şekilde üstesinden gelmeyi tercih etmek isterdiniz. Herhangi bir sebepten dolayı yapamadığınız bir işi yapmış olmayı da dileyebilirsiniz.

Kesinlikle acı verici ama aynı şekilde motivasyon sağlayıcı.

Bu motivasyonu bugün kullanmaya başlayabilirsiniz. Uzun süredir iletişim halinde olmadığınız bir arkadaşınızı arayın, aile bireyleri ile görüşün, insanlardan özür dileyin, yapmak istediğiniz bir şeyi yapın.

Yaptıklarınız için mutlu olacaksınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir