1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Evden Çalışmanın Sıkıntıları – Çocuklar sizin kadar ciddiye almıyor!

Evden Çalışmanın Sıkıntıları – Çocuklar sizin kadar ciddiye almıyor!
0

Evden çalışmak birçok kişinin hayali olsa da gerçekten kendine has sıkıntılarıyla ayrı bir problem olabiliyor. Örneğin, evin bir bölümünü ciddi bir çalışma odasına dönüştürmüş olmanız, çocuklarınızın bu odayı sadece size bırakacağı anlamına gelmiyor.

BBC World haberlerine canlı yayın konuğu olan bir uzman, Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye’nin görevden alınması üzerine çok ciddi yorumlar yaparken kapıyı açan çocukları, haberin ciddiyetini bir kenara bırakıp son zamanların en popüler viral videoya dönüşmesine neden oluyorlar.

Bir dakikaya ne kadar çok şey sığabilir ki diye düşünmeyin. Kapıyı ilk aşan çocuğun dansı, ardından gelen bebek arabası ve final sahnesi olarak bir kadın bağırarak (ve kayarak) içeri fırlıyor ve iki çocuğu da kaptığı gibi dışarı çıkarmaya çalışıyor. Biraz zor da olsa bunu başarıyor, ancak bağırışmalar kapı kapandıktan sonra da devam ediyor.

Evden çalışmak çok güzel, rahat ve birçok pozitif artısı olan bir şey olsa da böyle durumlara karşı önceden hazırlık yapılması ve önlem alınması şart. Belki de evden çalışmanın bir sonraki adımı olan “nomad” yani seyahat ederek çalışma modeli bu yüzden doğmuştur, kim bilir?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir