1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Başarılı İnsanların Daha Fazla Öğrenmesini Sağlayan 4 Yol

Başarılı İnsanların Daha Fazla Öğrenmesini Sağlayan 4 Yol
0

Kariyerimizi oluşturabilmek için birçok eğitimden geçeriz. Bu eğitim hem okulda hem hayatta olur, ancak bir noktaya geldikten sonra yavaşlar. Hatta öğrenmeye vakit olmaz. Yeni şeyler, vakit kaybıdır.

Aslında pek de öyle değil. Teksas Üniversitesi’nin araştırmasına göre, yeni beceriler edinmeye çalışmak ya da yeni şeyler öğrenmek, beyninizin daha seri ve kıvrak bir şekilde çalışmasına sebep oluyor.

Beyninizin verimli çalışması için süreklilik şart. Belki de başarılı insanların kolayca öğrenmesinin sebebi de bu. Peki öğrenmek için hangi yolları kullanmak lazım?

İşte Kendinizi Geliştirmek İçin Yapabilecekleriniz!

Öğrenmeyi öğrenin

Okulda uygulanan teknikleri unutun. En iyi nasıl öğreniyorsunuz nu keşfedin. Belki her sabah haberleri okumak iyi geliyordur, belki bu tarz yazıları takip etmek iyidir ya da dinleyerek öğreniyorsunuzdur. Kim bilir? Kendinizi keşfedin.

Kendi fikirlerinizi soruşturan materyaller okuyun

Gelişmek için öğrenmek gerekiyorsa, öğrenmek için farklı materyaller bulmak şart. Sonra güzel bir kitap alın (kitap tavsiyelerimiz için burayı tıklayabilirsiniz). Yanınıza bir kalem ve bir defter alın, not tutarak okuyun. Ders çalışır gibi okumuş olacak ve her şeyi beyninize yerleştirmiş olacaksınız.

Derse girin

Steven Spielberg bile bıraktığı okuluna, ünlü olduktan sonra geri döndü ve dersleri dinledi. Siz de bunu yapabilirsiniz. Konferanslara katılabilir, online dersler alabilirsiniz. Sertifika kurslarına gidebilirsiniz. Yeter ki, size gerçekten bir şeyler katacağını düşündüğünüz konular olsun.

Rahatsız hissedin

Başarılı insanlar, sürekli olarak bildiklerinin yetersiz olduğundan yakınır. Daha fazlasını arar. Siz de beyninizi güçlendirmek istiyorsanız, kendinize meydan okuyun. Başarı için disiplinli olun ve her zaman bilmediklerinize odaklanın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir