1. Anasayfa
  2. Rehber

Başkasına Ait E-posta Adresi Nasıl Bulunur ve Bu Bilgiyle Neler Yapılabilir?

Başkasına Ait E-posta Adresi Nasıl Bulunur ve Bu Bilgiyle Neler Yapılabilir?
0

Dönem dönem herkesin ulaşmak istediği ama e-posta adresini bilmediği birileri olmuştur. Hatta e-posta adresi olabileceğini düşündüğünüz çeşitli varyasyonları büyük olasılıkla denemişsinizdir. Bu yazıda size bu konuda yardımcı olacak çözümler paylaşacağım.

İşte e-posta adresini merak ettiğiniz kişilerin e-posta adreslerine ulaşma yöntemleri:

Email Hunter

Email Hunter, profesyonel e-posta adresleri bulmak için en kolay yoludur. Email Hunter, belirlediğiniz alan adlarını denetleyerek domain ile ilişkili e-posta adreslerini bir kaç saniye içinde size liste sunuyor.

EmailHunter.co online bir araçtır. Web sayfası ya da Chrome eklentisi ile e-posta adreslerini bulabilirsiniz. Kullanımı çok kolay : Bir kaç saniye içinde alan adıyla ilişkili tüm e-posta adresleri listelenir.

Emails4Corporations

Emails4Corporations, başkasına ait e-posta adresini bulmak için kullanabileceğiniz başka bir yöntemdir. Dünyanın en iyi tasarımına sahip web sitesi değil ancak istediğiniz kişilere ait e-posta adresini bulmanızda yardımcı olacaktır. Üstelik bu sitenin kullanımı ücretsizdir.

Öncelikle web sitesine ulaşın ve ulaşmak istediğiniz kişinin çalışma alanını seçin daha sonra size bu alanda çalışan tüm kişilerin e-posta adreslerini sunacaktır.

Datanyze

Deneme için ücretsiz ancak daha sonraki işlemler ücretli olan bir sitedir.

Bu sitenin çalışma prensibi genel olarak email hunter’a benzemektedir. Arama yapacağınız isme yönelik bütün e-posta olasılıklarını size sunarken ayrıca bu isimlere yönelik posta adresleri bilgilerini de paylaşmaktadır.

Toofr

Toofr, adını, soyadını ve şirketini bildiğiniz insanların e-posta adreslerini bulmanızda yardımcı olur. Toofr’ın Chrome eklentisi ile tarayıcınızdan da kolaylıkla bu hizmeti kullanabiliyorsunuz.

Toofr, kredili sistem ile çalışır. Başlangıçta her bir kullanıcıya 12 kredi ücretsiz verilir. Bu kredileriniz bittiğinde, bu hizmetten faydalanmak için aylık $20 ödeme yapmanız gerekiyor.

CEO e-posta adresi

Eğer bir kişiye ait e-posta adresini çalıştığı şirket üzerinden bulmaya çalışıyorsanız, CEO e-posta adresi sitesi tam size göre. Öncelikle ücretsiz olması iyi bir seçenek olmasını sağlıyor.

Bunu kullanmanız için kişinin çalıştığı şirket ismini ve adını arama alanına yazmanız yeterlidir, daha sonra size bulduğu bütün eşleşmeleri sunacaktır.

Artı Çözümler

Eğer bu araçlar sizin için halen yeterli değilse ek olarak LinkedIn gibi diğer sosyal ağlarda bu kişilerin e-posta adreslerine ulaşabilirsiniz. Eğer profillerin de e-posta adreslerini paylaşmamışlarsa bile en azından bu sosyal ağlar üzerinden direk iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Pitchbox ve BuzzStream e-posta adreslerini bulmaya yardımcı diğer iki araçtır.

Bu e-posta adresleri ile ne yapılabilir?

Öncelikle bu kişilere direk olarak e-posta atmak için bu e-posta adreslerini kullanmamanızı öneririm. Bu e-posta adreslerini sadece sosyal ağlarda takip etmek için kullanmalısınız. Böylelikle hayranı olduğunuz bu kişileri daha yakından takip edebilirsiniz.

E-posta ile pazarlamada bu adresleri kullanmalı mıyım?

Kişilerin rızası olmadan kişilerin e-posta adreslerini kullanmanız gerekir çünkü bu kişiler hukuki yollara başvurduğunda başınız çok ağrıyabilir. Her elde ettiğiniz e-posta adreslerini reklam amacıyla kullanmamalısınız.

Facebook üzerinden reklam için

Bu kişilerin e-posta adreslerine göre Facebook reklamlarınızı yönetebilirsiniz. Seçtiğiniz bu kişilerin sayfalarında sizin reklamlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir