1. Anasayfa
  2. Ekosistem

CEO’ların Soğukkanlılıklarını Koruyabilmek İçin İhtiyaç Duydukları 5 Şey

CEO’ların Soğukkanlılıklarını Koruyabilmek İçin İhtiyaç Duydukları 5 Şey
0

CEO’ lar nasıl soğukkanlı kalabilirler?  Önemli soru cevap platformlarından Quora’da yer alan EchoSign’in CEO’su Jason M. Lemkin cevapları dikkatimizi çekti.

Lemkin’ in 5 maddede soruya cevabı:

  1. Bazen yapmacık olmalısınız

Bir CEO kontrolünü kaybetmemeli, kaybettiğinde ise birilerinin onu görmesine izin vermemeli. Hiçbir zaman. Eğer bir defa görürlerse size olan güvenlerini, inançlarını yitirirler.

  1. Yardıma ihtiyacınız olacak

İdeal olarak en az iki ve ya üç kişinin sizin takımınızda yer alması ve gerçekten iş yükünü biraz olsun omuzlarınızdan alması gerekir. Bunun sayesinde iki üç alan konusunda çokta endişelenmenize gerek kalmaz. En azından yürütme düzeyindeki görevleri takım arkadaşlarınıza verebilirsiniz.

  1. Molaya ihtiyacınız olacak

Bir yol, günlük yürüyüşler, uzun yollar. Kahve mesela ofis dışından alacağınız kahve size daha iyi gelecektir. Kısa molalar verecek bir şeylere ihtiyacınız olacaktır.

  1. Güveneceğiniz birine ihtiyacınız olacak

En az bir. Gerçekten birşeyleri paylaşabileceğiniz, sizi iyileştirip rahatlatacak birisine ihtiyacınız olacak. Bu kişi iyi bir danışman olmalı sizin için.

  1. Gerçek işler yapacaksınız, gerçek bir tatile ihtiyacınız olacak

Günde dört  saatinizi maillere ayıracağınız bir gezi değil. Gerçek bir tatil. Belki de dört beş yılın sonunda gerçekleşecek ilk gerçek tatiliniz olacak. Bunu bir defa yapabiliyor olmanız bile size çok iyi gelecektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir