1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Elon Musk’ın Popüler 4 Bağımlılığı

Elon Musk’ın Popüler 4 Bağımlılığı
0

Çağımızın en belalı milyoneri olarak bilinen ismi Elon Musk 44 yaşında ve tüm gözler şu an onun üzerinde. Yeniden kullanılabilir roket, elektrikli araba ve güneş enerjisi sistemleriyle tüm hayatını insanlığı kurtarmaya adamış.

Meşgul veya yoğun kelimeleri bile Tesla ve SpaceX CEO’su olan Elon Musk’ın hayatını tanımlamaya yetmiyor. Tam bir işkolik hatta “Tatil sizi öldürür” diye bir şakası bile varmış. En son tatil yaptığında gerçekten de ölümden dönmüş. :)

Şimdi bu kadar yoğun ve kendini dünyayı kurtarmaya adamış bir insanın bağımlı olduğu 4 şeye bakalım:

Çılgın Partiler

Elon Musk, çalıştığı kadar eğlencesine de düşkün biri. Yaratıcılığını verdiği partilerde de göstermiş. 30. Doğum gününde 20 davetli için İngiltere’de bir kale kiralamış. Şanslı konuklarla sızana kadar saklambaç oynamışlar.

Video Oyunları

Çoğunuzun bildiği gibi Elon Musk ilk PC oyununu 12 yaşındayken yaptı. “Blastar” diye adlandırdığı, kanlı savaş oyunu onun sattığı ilk üründü. Merak edenler oyunu buradan oynayabilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi daha sonra Civizilation gibi daha gelişmiş oyunlar oynamaya başladı. Oyun oynarken saatlerce kendini kaybedebiliyormuş. 5 çocuk babası olan girişimci kendi özel sinemasında saatlerce silahlı oyunlar oynuyormuş.

Reddit’te yazdığına göre en sevdiği oyunlar: Bioshock, Fallout, Mass Effect, Civ ve Warcraft oyunlarının da meraklısıymış.

İlginç TV Dizileri

Big Bang Theory dizisini izleyenler Elon Musk’ın evsizler için yemek dağıtan kurumda bulaşık yıkadığı sahneyi görmüşlerdir. Transcendance, Machete Kills ve Iron Man 2 gibi filmlerde de görünmüş. Telvizyonda farklı şekillerde görülemk gibi ilginç bir hobisi olduğunu söyleyebiliriz yani.

Burning Man Maskaralıkları

Elon Musk, “Daha önce silikon vadisindeki Burning Man partisine katılmadıysanız anlayamazsınız” diyor. Kendisi bu partileri “Los Angeles’taki en büyük partiyi binlerle çarpın hala Silikon Vadisindeki partiye yaklaşmaz bile” şeklinde tanımlıyor.

Ayrıca Musk’ın yakın çevresi de onun klasik araba sürmeyi, büyük ışık gösterilerini izlemeyi sevdiğini ve çok fazla dans ettiğini söylüyor.

Yani klasik bir işkolik gibi sadece “işkolik” değil Elon Musk, gerçekten hayatın her anından alabildiği kadar keyif almayı başaran başarılı bir adam. İmrenerek takip etmeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir