1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Haftasonunu 3 Güne Çıkaran Başarılı İnsanların Sırları

Haftasonunu 3 Güne Çıkaran Başarılı İnsanların Sırları
0

Haftasonlarını nasıl geçireceğimize dair fikirlerimiz ya cuma akşamı ya da haftasonu aklımıza gelirken dünyanın en başarılı insanları haftasonlarını günler öncesinden planlamış oluyorlar bile.

Başarılı insanlar haftasonunun deşarj olmak için ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar.

Haftasonunda boş zaman kazanmak için haftanın ilk 3 günü çok sıkı çalışırlar ve haftasonunu 3 gün olarak değerlendiriler. Bu, her zaman yaptıkları bir şey olmamakla birlikte ayda 1 kez yapılması gereken bir şeydir. Her zaman bu fırsatı bulamayan bu insanlar bu 3 güne çıkarılmış haftasonu süreci ve sonrasını nasıl geçiyor hep birlikte bakalım.

Önceden planlama yaparlar

Çoğu başarılı kişi haftasonu yapacağı aktiviteleri önceden ayarlar ve iş trafiğini ona göre kontrol eder. Rezervasyonlarını yaparlar, okuyacakları kitapları belirlerler. Daima bir hareket planları vardır ama acil bir şey çıkarsa da ona da hazırdırlar.

İş yerini hazır tutarlar

Haftasonuna psikolojik olarak hazır çıkarlar çünkü çıkmadan önce iş ile ilgili yapmaları gereken her şeyi zaten yapmış oluyorlar. Bu sebeple stressiz ve eğlenceli bir haftasonu geçirirler. Masaları temizdir, bütün işler bitmiş ve hazırdadır.

Teknolojiye de ara verirler

Bu tarz insanlar ne kadar başarılı ve yoğun olsalar bile herkesin tamamen dinlenmeye ihtiyacı olduğunu heme kendilerine hem de birlikte çalıştıkları insanlara kanıtlarlar. Telefon ve mail trafiğine kısa bir ara vermek dünyanın sonu olmayacaktır.

Hiçbir şey yapmamayı tercih edebilirler

Yoğun geçen bir haftadan sonra çoğu insan güzel bir haftasonu planlar ama bazen de tüm haftasonu olmasa bile günün birkaç saatini bir şey yamadan veya plansız geçirmeyi tercih etme lüksüne de sahiptirler.

Aile ve arkadaşları ile zaman geçirirler

Hafta boyunca onları düşünecek vakit bulamayan bu insanlar için haftasonları biçilmiş kaftandır.

Gönüllü işlerde bulunurlar

Çoğu başarılı kişi yardım kuruluşlarına bağış yapar veya bazı organizasyonlarda bulunup gönüllü faaliyetlerde bulunur.

Kalabalıktan uzaklaşıp doğayla iç içe olurlar

Uzun ve planlanmış bir haftasonu kendini kalabalıkların dışına atıp doğanın keyfini almak için çok iyi bir fırsattır. Ocak veya temmuz olmasının bir önemi olmaksızın mevsimine göre doğanın avantajlarından faydalanmaya bakın.

Egzersiz yaparlar

Başarılı insanlar fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olmak için egzersiz yapmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Bu sebeple tembellik yapmazlar ve haftasonlarında egzersiz yaparlar.

İşi düşünmezler, işten uzaklaşırlar

Hepimiz için yapılması zor olan bir şeyi başarılı insanlar yapıyorlar ve bu zamnlarda işi düşünmüyorlar ve anın keyfini çıkarıyorlar. Geçen hafta toplantıların nasıl geçtiğini ve tatilden sonra kendilerini neyin beklediğini düşünmezler. Zamanın tadını çıkarırlar.

Geleceği düşünürler

Haftasonunun son gecesi amaçlarına yönelen bu kişiler, başarıya ulaşmak için neler yapabilecekleri konusunda düşünürler. Bunu da kendilerini strese sokmadan yaparlar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir