1. Anasayfa
  2. Yaşam

Hiçbir Şey Yapmanın Verdiği Müthiş Haz: Tembelliğin Psikolojisi

Hiçbir Şey Yapmanın Verdiği Müthiş Haz: Tembelliğin Psikolojisi
0

En son ne zaman rahat bir nefes aldın? Güzelce dinlediğin en büyük oğlunu hatırlıyor musun? Ya da şunu sormama izin verin: Hiç tembelliğinizi doğru kullandınız mı?

Çalışanların çoğunun hayır cevabını verdiği tüm bu sorulara pişman olmak istiyorum.

çoğu çocuk programlarını gereksiz şeylerle doldurur ve hatta kendileri için boş zaman ayırmayı bitirir. Bir konuşma listesi oluşturan kişiler, onu o listeye göre ayarlamaya çalışır. Bundan sonra listeler içeride kalır.

Bazen bunu elde etmek için zaman ayırmanız gerektiğini söyleseniz bile, ev sahibi ailenin tüm üyelerine hafta sonu gezisi yerine ikinci bir işte yardım etmek genellikle daha fazlasını elde etmeye gelir. En son ne zaman 8 saat kesintisiz uyuduğunu bilmeden.

Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak, hiçbir şey yapmadan kalmaktan daha kolay hale geldi.

Bütün yerleşim yerlerini kaçırmalarıyla ilgili önemli bir şey var. Kullanıcılardan talimat gelmediği, önünüzde kabarık dosya olmadığı ve kafanızın tamamen boş olduğu bir dönemde kendinizi daha rahat geliştirebilir ve kullanabilirsiniz. Böylece dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey olmayacak ve kendiniz hakkında düşünmek için zamanınız olacak.

Ünlü finansör J.P. Morgan yılın 2 ayında kendisine izin veriyor ve bu konuda şunları söylüyor: Bu 2 ayda kendime zaman ayırdım, 12 ayda yapmadım, işimi 10 ayda yaptım.

Anlaşıldığı üzere, hem iş hem de sosyal hayatta kalma başarısını elde etmenin yolu öncelikle kendi rahatımızı sağlamaya bağlıdır.

Apple’dan Google’a birçok şirket, çalışanlarına üretkenliklerini artırmak için yoga ve hastane gibi çeşitli alternatifler sunuyor. Bunu, kullandıklarında rahatlayabilmeleri için değil, performanslarını artırmak için yaptıklarından emin olun.

Tahsilat için zaman ayırabildiğiniz zaman iş hayatınızda olması gerekenleri daha net görebilir ve birçoğuna gelebilirsiniz. Verimliliğinizi de artırabilirsiniz.

Her zaman kendini sorgulamak için zamanını kullanıyor.

Şimdi yüz yüze gözlemlerinizden bir dakikanızı ayırın ve arkanıza yaslanın, derin bir nefes alın ve gerçek beklentilerinizi ortaya çıkarmak için düşünmeye başlayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir