1. Anasayfa
  2. Ekosistem

İş ve Özel Yaşam Dengesi İçin Türkiye’deki Çalışanlarına Destek

İş ve Özel Yaşam Dengesi İçin Türkiye’deki Çalışanlarına Destek
0

İş ve özel yaşam dengesinin önemi ve bu konuda yapılabilecekler ile ilgili bir çok paylaşım yapıyoruz.

Gerçekten de başarılı bir iş hayatının, huzurlu bir ailenin ve sağlıklı bir kariyerin anahtarlarından biri dengeli iş ve özel yaşamdır.

Sağlık alanında 100’den fazla ülkede yer alan AstraZeneca Türkiye’de çalışanlarında iş ve özel yaşam dengesi konusunda destek olan şirketlerden biri. Sadece lafta değil, uygulamada da çok güzel şeyler yapıyorlar.

Son yapılan “Serotonin” formülü ile de çalışanların ihtiyaçları daha iyi belirleniyor ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirmeler ve geliştirmeler yapılıyor. Haftanın her gününü özel bir şekilde planlamış olmaları ve en önemlisi de çalışanlarının trafikte zaman kaybetmemesi yönünde yaptıkları gerçekten takdir edilesi.

Haftanın günlerine yönelik yapılan planlama şöyle:

Sendromsuz Pazartesi

Her Pazartesi sabahı merkez ofiste kahvaltı organizasyonu yapılıyor. Böylece Pazartesi sabahlarına tüm çalışanlar birlikte kahvaltı yaparak başlıyorlar.

Sağlıklı Salı

Salı günleri çalışanlara sağlıklı ikramlar yapılarak, harekete teşvik eden görseller ofislere yerleştiriliyor. Örneğin; AstraZeneca çalışanları Salı günleri, asansör kullanmak yerine, merdiven ile ofislerine çıkıyorlar.

Sessiz Çarşamba

Çarşamba günleri AstraZeneca Türkiye ofisine sessizlik hakim oluyor. Çalışanlar daha etkin ve konsantre çalışabilmek adına Çarşamba günleri yüksek sesle konuşmamaya, telefonun sesini açmamaya hassasiyet gösteriyorlar.

Paylaşımcı Perşembe

AstraZeneca, çeşitli yardım ve sosyal sorumluluk aktiviteleriyle ilgili bilgilendirme ve paylaşımlarını Perşembe günleri yapıyor. Ayrıca AstraZeneca Türkiye çalışanlarını yönlendirmek adına, bu konuda bilirkişileri konuşmacı olarak ağırlıyor.

Trafiksiz Cuma

Cuma günleri çalışanların trafiğe kalmamasını, hafta sonlarına erken başlamasını ve ailelerine erken kavuşmalarını sağlamak adına AstraZeneca Türkiye’de, Cuma günleri kışın 16.00’da, yazın ise 15.00’da mesai bitiyor.

Ayrıca okulların ilk günü aileleriyle zaman geçirme fırsatları, evden katılabildikleri toplantılar, ofis ortamının çalışanları mutlu edecek şekilde düzenlenmesi de oldukça güzel detaylar.

Yeni nesil şirketler artık bu konulara daha fazla önem göstermek zorundalar. Çalışanları elinde tutmak isteyen şirketler bu konuda yapacakları özel çalışmalarla başarıya ulaşma ihtimallerini artırabilirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir