1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Karşı Tarafa İz Bırakmanın 30 Saniyede Kolay Yolları

Karşı Tarafa İz Bırakmanın 30 Saniyede Kolay Yolları
0

Bazı uzmanlara göre finansal başarınızın yüzde 85’i bilgi ve becerilerinizden değil başka insanlarla kurduğunuz bağlantı ve onlara verdiğiniz güvenden gelmektedir.

Sizinle etkileşime geçen insanlar saniyeler içinde sizden iyi bir enerji alıp almadıklarına karar verirler. İster iş arayan olun isterse organizatör olun veya paranıza para katmaya çalışan bir şirket sahibi ilk izlenim daima önemlidir.

Sizlerle insanların kalbini ve beynini kazanmanızı sağlamaya yardımcı olacak bazı ipuçları paylaşacağım.

Dövüş veya kaç tepkisini nötürleştirin

İlk görüşmenin ilk saniyeleri içgüdüsel bir reaksiyonun sonucu olarak kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi bize söyler. Mantıklı olun ve hiç bir tehdit oluşturmadığınızı gösterin.

Sınırlara saygılı olun

İnsanların alanlarına ve sınırlarına karşı hoşgörülü ve saygılı olun. Eğer yapacaklarınız karşısında kararsız iseniz diğer kişilere bakıp yol alabilirsiniz. Eğer omuz çıkıyorlarsa sizde omuz çıkın, geri duruyorlarsa sizde geri durursunuz. Böyle şeylerin her kültürde aynı olmadığının farkında olmanız gerekir.

Vücut dili ile ilgili dikkatli olun

Vücut dili, ilk başlarda iletişimin yarısını oluşturur.  Bundan dolayı ilk etapta kelimelerden daha yüksek bir sese sahiptir bu dil. Dikkatinizin karşı tarafta olduğunu gösteren sinyaller gönderin ve aynı zamanda kalbinizinde kendisine açık olduğunu gösterin.  Böylece iletişim ve güven konusunda bir sorun olmadığı göz temasından ortaya çıkacaktır.

Pozitif kalın

Beynin dilini  resimler, sesler, duygular, tatlar ve kokular oluşturur. Negatif olan şeyleri pozitif olana göre beyne tercüme etmek çok daha zordur. Daha çok çalışın ama pozitif kalmaya çalışın.

Tutumunuzu kontrol altında tutmaya devam edin

Genel olarak saçtığınız enerji insanların cevap verebileceği bilinçdışı ilk karşılıktır. Paniklemiş durumdaysanız sakinleşmeye başlamalısınız. Dikkatiniz dağılmış ise pozitif kalmaya devam etmelisiniz. Sadece pozitifi bir izlenim bırakmakla kalmayacak aynı zamanda da kendi modunuzu yükselteceksiniz.

Meraklı, açık görüşlü ve ilgili olun

Sürekli karşı taraf konuşur ve sizde izlerseniz avantaj ona geçecektir. İlgili, açık görüşlü olun, hayal güçlerini zorlayan sorular sorun ve muhabbeti siz yönlendirin.

Başarı için giyinin

Kendi tarzınızı yansıtacak şekilde giyinin. Size bakacak olan kişi sizi tarzınızdan anlasın.

Final vuruşu yapın

İlk kez görüştüğünüz her bağlantınız için hayatımın en önemli “anını” yaşıyorum şu an diye başlayın. Çünkü, bunun ne zaman olacağını gerçekten bilemezsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir