1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Starbucks, birçok mağazasından Cappuccino içeceğini kaldırdı


0

Son günlerde sosyal medyada Starbucks’ın Cappuccino içeceğini ABD’de bazı mağazalardan kaldırdığına dair içerikler paylaşılıyordu.

Bu cappuccino’nun menüden çıkartıldığına New York, San Francisco, Seattle katılıyor olsa da Londra’dan kullanıcılar pek katılmıyor. Aslında durum çok da karışık sayılmaz.

Birçok mağazada cappuccino artık baristaların arkasında bulunan duvarda yer almıyor ve muhtemelen yavaşça tamamen kaldırılacak. CEO Howard Schultz tarafından 1986’da menüye dahil edilen Cappuccino aslında oldukça basit bir espresso içeceği. (Espresso, süt ve süt köpüğünden oluşuyor) Ama gelin görün ki oldukça farklı olduğu halde iyi yapılmayınca latte ile arasında hiç bir fark kalmıyor ve bu da Starbucks için oldukça kötü bir imaj.

Bir çok çalışan Cappuccino yapma konusunda problemler yaşayınca Starbucks adına leke sürdürmemek için “flat white” adında bir içecek üretiyor ve bunu menüye dahil ediyor. Bu içeceği kullanıcılar Cappuccino’dan pek fazla ayırt edemeyince de yavaşça bu sorunu kökten kaldırmak için menüden siliyorlar. Tabi müşteriler talep ettiği zaman hala servis ediliyor ama muhtemelen önümüzdeki dönemlerde tamamen kaldırılacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir