1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Teknoloji Dünyasında Öncü LGBT Liderleri: Tanıyalım

Teknoloji Dünyasında Öncü LGBT Liderleri: Tanıyalım
0

Teknoloji dünyasında LGBT bireylerin varlığı, çoğu kişi için yeni bir konu değil. Ancak Apple CEO’su Tim Cook’un 2014 yılında açıkladığı cinsel yönelimi, diğer LGBT liderlerin de tanınmasına yol açtı. Cook’un açıklaması, LGBT bireylerin çalışma hayatında daha fazla görünür olmalarına yardımcı oldu ve onların eşit haklar ve desteklenmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Lisa Brummel, Microsoft’ta yıllardır liderlik pozisyonlarında çalıştı ve takım çalışmalarında birlik ve beraberliği sağlamak için çalışma sistemleri kurdu. Ina Fried, AllThingsD gibi önemli teknoloji haber sitelerinde çalıştı ve Apple ve Microsoft gibi şirketlerde de görev yaptı. Ray Everett, TRUSTe gibi güvenlik yönetim sistemlerinin ürün yöneticisi ve baş danışmanı olarak çalıştı. Cathy Brooks, Seesmic gibi sosyal medya yönetim firmalarında çalıştı ve sonra kendi firmasını kurarak dünyanın başarılı iş kadınları arasında yer aldı. Nick Denton, Gawker Media’nın baş yöneticisi olarak online yayıncılık ağı işletiyor. Steve Demeter, iPhone için Trism adlı bir oyunun arkasındaki insanlardan biri olarak genç yaşta 250 bin dolar kazandı. Chris Hughes, Facebook’un kurucu ortağı olarak tanınır ve Amerikan Başkanı Barack Obama’nın kampanyasına katılmak üzere 2007 yılında görevini bıraktı. Son olarak, Genentech’in bilim pazarlama alanının yöneticisi olan Christy Gaughan, LGBT çalışanlar için kurulan grubun eş başkanıdır.

Bu liderler, teknoloji dünyasında LGBT bireylerin daha fazla görünür olmasına yardımcı oldular ve onların eşit haklara sahip olmaları ve desteklenmeleri gerektiğine dikkat çektiler. Tim Cook gibi, bu liderler de cesur açıklamalar yaparak, LGBT bireylerin hayatlarında yer alan engelleri kaldırmaya çalıştılar. Onların örnekleri, diğer LGBT bireyler için ilham kaynağı olabilir ve LGBT topluluğunun daha fazla temsil edildiği bir dünya için umut vadeder.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir