1. Anasayfa
  2. Ekosistem

Trello Takvim Aracı İle Hayatınızı Daha Yaratıcı Yönetmenin 5 Yolu

Trello Takvim Aracı İle Hayatınızı Daha Yaratıcı Yönetmenin 5 Yolu
0

Tamamlanmamış işleri başka bir zaman ertelemek kolay bir yoldur. Ancak bu şekilde yaparak hem kendinizi hem de işinizi zor durumda bırakabilirsiniz. Ertelemenin önüne geçmenin en iyi yollarından biri, yapılacaklar listesi maddeler üzerinde takviminize göre işlerinizi yapacağınız bir zaman dilimi belirlemektir. Böylece işlerinizi öncelik sırasına göre planlayabilir ve zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

Trello uygulaması, bu konuda size büyük bir kolaylık sağlayan bir araçtır. Trello ile görev kartlarınız için bir zamana atama ve görev kartların tamamlama süresi için kalan zamanı takip etme işlemleri için Trello uygulamasının sunduğu takvim aracıyla kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazıda aynı zamanda günlük yaşantınız boyunca yaptığınız birçok işlem için Trello takvim aracını nasıl kullanabileceğinizi paylaşacağım ama öncelikle görev kartlarınıza nasıl bitirme tarihi atayacağınızı ve takvim eklentisiyle bu görevlerin kalan zamanlarını nasıl kolaylıkla takip edeceğinize bakalım:

Bir görev için tamamlama süresi belirleme

Her bir görev kartı için bir son tarih ataması yapmak kolaydır. Önce kart üzerine gelin ve görünen kurşun kalem simgesine tıklayın. Bu kartın seçenekler menüsü açılacaktır, tıklatın ve bitiş tarihi (due date) için açılan takvimden bir tarih ve saat girmeniz yeterlidir.

Seçtiğiniz bir görev kartı için daha hızlı takvim ekranını açmak için “d” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Trello takvim eklentisini açma

Öncelikle yukarda işlemler seçtiğiniz bir karta görevi tamamlamak üzere bir bitiş tarihi ve saati belirlediniz. Peki oluşturduğunuz bu bitiş tarihlerinin hepsini takip etmesi ve kalan süre konusunda sizi uyarması için ne yapmanız gerekir? Bu durumda yardımınıza Trello takvim eklentisi yetişiyor. Bunun için yönetim ekranınızdan bu aracı etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için:

Menü (Show Menu)-> Güç açma (Power-ups)-> burada açılan Takvim (Calender) seçeneğinin yanında ki kilidi yanan doğru kaydırarak takvim eklentisini aktif hale getirebilirsiniz.

Daha sonra menünüze eklenecek takvim aracı ile bitiş tarihi belirlediğiniz tüm kartlarınızı görebilir ve ne kadar zamanınız kaldığını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Şimdi de Trello takvim aracı ile günlük yaşamınızdaki işleri ustalıkla nasıl yönetebileceğinize bakalım:

Parayı ve maaş bordroları

Trello takvim aracı sadece iş hayatınızda değil, kişisel finanslarınızı da yönetmenize yardımcı olabilir. Örneğin, parayı ve maaş bordroları gibi önemli konuları unutmamak için Trello’da bir bütçe panosu oluşturabilirsiniz. Bu panoda, gelirleriniz, giderleriniz, tasarruflarınız ve borçlarınız gibi kategorilerde kartlar oluşturabilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir