1. Anasayfa
  2. Rehber

Uzaktan Çalışma ve İşletme Yönetimi: Seyahat Özgürlüğü ve Kontrolün Anahtarı

Uzaktan Çalışma ve İşletme Yönetimi: Seyahat Özgürlüğü ve Kontrolün Anahtarı
0

Günümüz dünyasında neredeyse bulunduğunuz her yerden her yere bağlantı sağlayabilirsiniz. Girişimciler genellikle kontrolü elde tutmak için seyahatlerden uzak durarak kendilerini ofislerine bağlarlar. Onlar hemen her şeyi yerinde kontrol etmeyi tercih ederler.

Artık ofis odalarında oturarak işletmeyi yönetme dönemi bitti. Uygun yazılımlarla artık dünyanın her yerinden işletmenizi yönetebilirsiniz. Hatta yapılan araştırmaya göre uzaktan yapılan çalışmalarda ofistekine göre çok daha fazla verim alınabiliyor. Uzaktan çalışma ile kişilerin yaptıkları işlerin kalitesi artmakla beraber daha fazla üretken oluyorlar.

Her ne kadar avantajları çok olsa da uzaktan çalışacak bir işletme kuruyorsanız bilmeniz gereken şeyler var. Aşağıda üç adımı takip ederek uzaktan çalışacak işletmenizi yönetmeniz daha kolay olacaktır.

Dışardan destek almak

Uzaktan çalışma yöntemlerinden biriside işinizin önemli bir parçasını başka kişilerden destek alarak çözmektir. Örneğin online satış yapan bir iseniz online işlemleri için yazılım desteğini başka bir firmadan almanız daha doğru bir seçenek olabilir. Var olan işinizin dışına çıkıp sadece online alış veriş sistemi için personel bulundurup var olan dünyayı yeniden keşfetmek için para harcamanıza gerek yok. Sonuçta sizin için önemli olan şey online olarak müşteri kitlenize ürünlerinizi ulaştırmak olmalıdır.

Sanal asistanlar kiralama

Girişimciler ve sanal asistanlar arasında büyük bir güven boşluğu bulunmaktadır. Bence sanal asistan işi için kendi personelinizi kullanmanıza gerek yoktur. iş için tecrübeli firmalarla iş ortaklığına gitmeniz ve hizmeti profesyonel ellerden almanız daha doğru ve ekonomik bir seçenek olur.

Parametreler belirleyin

Gün sonlarında ortaklarınız veya sanal asistan hizmetinizle aranızda güven bağını daha sağlam kılmak için kendinize göre bazı parametreler belirlemeniz akıllıca olur. Parametrelerin seviyesine göre bazı sistemlerin parametreleri sistemlerine entegre etmesi zor olabilir.

Oluşturacağınız parametreleri iş ortaklarınızın istemine entegre ettikten sonra daha güvenilir bir bağ oluşacaktır. İş ortaklarınızın sistemlerinde sizinle ilgili yaptıkları çalışmalar takip etmek için üreteceğiniz kullanıcı adınız ve şifre ile dilediğiniz yerden sisteme erişerek sizin adınıza yapılan işleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Oluşturacağınız parametreler sizle ile iş ortağı firmanız arasında güvenlik ölçüsü olacaktır.

Sizde çağımızın nimetlerinden faydalanarak girişiminizi uzaktan ve daha kolay yönetebilir hale getirerek seyahatlerinize gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz. Hatta bulunduğunuz yere göre zaten yine işletmenizle ilgili tüm detayları görebilir müdahale etmeniz gereken noktaları kolaylıkla tespit ederek müdahale edebilirsiniz. Artık ofisinize bağlı kalarak çalışmanız için hiçbir sebep yok.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir