1. Anasayfa
  2. Rehber

Genç Çalışanları Yönetmenin 4 Gerçeği

Genç Çalışanları Yönetmenin 4 Gerçeği
0

Gençlerle çalışmanın avantajları çok ama yöneticilerin yeni nesle adaptasyonu istenilen düzeyde değil. Onların kurallarına göre oynandığı takdirde verimliliğin üst seviyelere çıkacağını unutmamak gerekir. Genç çalışanlardan maksimum verimi elde edebilmek için ne yapmak gerekir beraber inceleyelim.

Kendilerini ifade etmek ve duyulmak istiyorlar

Gençler kendilerine patrondan çok dost gibi hissettirecek yöneticiler istiyorlar. Bu tarz bir yönetici çalışanlarının düşüncelerini dinler ve önem verir. İstedikleri zaman yöneticinin kapısını çalıp onunla birlikte konuşabiliyor ve çözüm bulabiliyor olmaları ofis içerisinde ilişkileri sağlam olmasını sağlayacaktır.

Telefona bakmaktan vazgeçmezler

Günümüzde gençlerin çoğunluğu uyanık olduğu zaman aralığında, zamanının büyük bir kısmını mobil cihazlarla uğraşarak geçiriyor. Yani bu konuda onlarla mücadele etmek çok zor. Bu yüzden karşı çıkmak yerine onların bu özelliğini kendi yararınız için kullanmalısınız.

Örneğin; firmanızın sosyal medya hesaplarını onların kontrol etmesini sağlayabilir onları marka elçisi yapabilirsiniz.  Ayrıca bu durumda onların verimliliğini ve görevlerini gerçekleştirip gerçekleştirmediklerini sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Onların cesaretini kullanın

Mevcut duruma meydan okuma eğiliminde olan gençlerin bu durumundan yararlanın. Onların bu durumu şirketinizin ya da sizin daha önce yapmaya cesaret edemediğiniz şeyleri gerçekleştirmesini sağlayarak sizin için ilk adımı gerçekleştirirler.

Geçmişten farklılar

Dövme ya da piercing sahibi olmayı belkide profesyonellik dışı olarak nitelendiriyorsunuz ama bunlar bazı kişiler için çok önemli.İş yaşamında insanların dövmesi, piercingi, göz rengi, saç yapısı gibi fiziksel özellikleri önemsenmemeli . Onları tercihleriyle sorgulamak yerine bu özelliklerini kullanabilmek gerekir.  Aslında dövme bu tür kişilerin risk alabilir nitelikte olduklarını gösterir. Ve risk alabilir olmalarının iş hayatında olumlu sonuçlar doğurabileceğini unutmamak gerekir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir