1. Anasayfa
  2. Rehber

Istediğiniz Kadar Başarılı Olamamanızın 10 Sebebi

Istediğiniz Kadar Başarılı Olamamanızın 10 Sebebi
0

Profesyonel yaşamınızda istediğiniz yerde değilseniz zamanınızın önemli bir kısmını bunun sebebini düşünerek harcıyorsunuzdur. Bazı yaygın sebeblere odaklanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

En yaygın olan bu sebeplere birlikte göz atalım;

1- Kendinize inanmıyorsunuz

İnanmıyorsanız başaramazsınız. Ciddi bir girişimde bulunamazsınız. Bazen zor olan şeyleri yapabileceğinize dair inancınız olması gerekir ve o yönde adımlar atmalısınız.

2- Sürekli negatif düşünüyorsunuz

Negatif düşünen kişiler her fırsatı bir zorluk olarak görür. Bunu yapmak yerine her zorlukta bir fırsat bulmaya çalışırsanız sizin için daha faydalı olacaktır.

3- En az direnç gerektiren yolları tercih ediyorsunuz

Mücadele etmiyorsunuz diye başarılı sayılmazsınız. Her başarı çaba gerektirir. Başarı oturduğunuz yerde size gelmeyecektir. Gidip onu elde etmeniz gerekir.

4- Hedeflediğiniz şeyi kaybetmişsiniz

Başarılı olmak istiyorsanız yüksek amaçlar edinmelisiniz ve bunları gerçekleştirmeden pes etmemelisiniz. İlk adım başladığınız yerde bitirmemeniz gerektiği gerçeğinin farkında olmanızdan geçer.

5- Mükemmeli bekliyorsunuz

Gerçek hayat sizi mükemmel ile ödüllendirmez. Yapmanız gereken işleri halletmeniz, kendi başına mükemmeliyettir.

6- Dikkatiniz çok kolay dağılıyor

Dikkatimizi dağıtacak bir şeyler ararsak daima buluruz. Bu tür şeyler hareket etmemizi engeller. Tek yapmamız gereken dikkatimizi dağıtan şeyleri yok etmek ve odaklanmaktır.

7- Kararlar vermekten çok bahaneler üretiyorsunuz

Başarı, kararlar almaktan geçer. Hayat, seçimlerimizi ve bu seçimler sonucunda ortaya çıkan sorunları çözmekten ibarettir.

8- Her şeyi, haddinden fazla karmaşık hale getiriyorsunuz

Kontrolü ve gücü kaybettiğinize inandığınız an, hiçbir şey kolay görünmeyecektir. Karmaşıklığı söküp atın ve meselenin özüne inin.

9- Bir şeyleri yapmak için onay bekliyorsunuz

Kendi izin kağıdınızı kendiniz oluşturup imzayı atın. Kendi patronunuz siz olun. Başarıyı hak ettiğinizi dile getirin ve amaçladığınız başarıyı elde etmek için kendinizi onaylayın.

10- Korkularınız sizi kuşatmış

Başarılı olmak istiyorsanız korkularınız ile yüzleşmelisiniz. Korktuğunuz şeyler ile yüzleşerek, onları yaparak onların üstesinden gelebilir ve istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

Unutmayın; başarmak istediğiniz her şey aynı zamanda korktuğunuz şeylerdir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir