1. Anasayfa
  2. Haberler

İstem Hukuk Bürosu ve Avukat Emir Özboğan’a Karşı Şikayetler: Aileleri Aramak ve Dosya Kapatmaya Yönelik İddialar

İstem Hukuk Bürosu ve Avukat Emir Özboğan’a Karşı Şikayetler: Aileleri Aramak ve Dosya Kapatmaya Yönelik İddialar
0

İstem Hukuk Bürosu ve sahibi Av. Emir Özboğan hakkında, birçok kişiden şikayetler gelmeye devam etmektedir. İddialara göre, bu hukuk bürosu, tahsilatı gecikmiş alacaklar ve yasal icra takipleri için Av. Emir Özboğan tarafından yönetilen beş kişilik bir ekiple faaliyet göstermektedir. İddialara göre, bu büro, ellerinde bulunan dosyalarda borçlu olan kişilerin ailelerini, akrabalarını ve yakınlarını arayarak tehditlerde bulunmakta ve dosyaların kapatılması için baskı yapmaktadır. İddialara göre, bu bilgilerin bir veri havuzundan temin edildiği iddia edilmektedir.

Birçok mağdur, toplu olarak dava açma hazırlığı yapmaktadır. Genel yayın yönetmenimizin de dahil olmak üzere mağdurlar, bir şirketin, KVKK çerçevesinde borçlunun akrabalarına icra tehditli kısa mesajlar göndermesi ve aramasının yasal olmadığını belirtmektedir. Avukatlık bürosunun, veri sorumlusu olarak idari ve cezai sorumluluğunu ihlal ettiği için disiplin hukuku açısından cezalandırılması gerektiğini ifade etmektedirler.

İlgili avukatlık bürosunun iki farklı SMS başlığı altında hacize geleceği, arama kararının çıkarıldığı ve borcun ailelere ödettirileceği şeklinde arama ve SMS gönderdiği belirtilmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir