1. Anasayfa
  2. Haberler

Genç Girişimci, Ortaya Attığı İlginç Proje ile Teknoloji Sektöründe Heyecan Yarattı!

Genç Girişimci, Ortaya Attığı İlginç Proje ile Teknoloji Sektöründe Heyecan Yarattı!
0

Teknoloji sektöründe çığır açan fikirlerle gündemde olan bir genç girişimci, ilginç projeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 17 yaşında Google’da çalışmaya başlayan Larry Gadea, geçmişte hackerlık yaparken bugün başarılı bir şirketin CEO’su konumunda. Envoy adlı şirketiyle firmalara ziyaretçi ve toplantı konularında destek olmayı hedefleyen Larry, son günlerde ilginç projeleriyle adından söz ettiriyor.

Larry Gadea, Google’da çalışmadan önce hackerlık yapmış bir isim. Hatta Google mülakatlarında yaşını bile söylemeden son raddede getirdi. Neyse ki yazılım yetenekleri teknoloji devini etkiledi ve 17 yaşında lise öğrencisi olarak Google’da yarı zamanlı olarak çalışma şansı elde etti. Bu şekilde başlayan kariyeri, on yıl önce kurduğu Envoy şirketiyle sektöre yenilikçi fikirler getirmeye devam ediyor.

Envoy’u ilginç kılan ne? Başlangıçta, şirket ziyaretçi kabul etme ve gelen teslimatlar konusunda firmalara kolaylık sağlamak amacıyla kurulmuştu. Larry’nin odak noktası, şirketlerin gayrimenkul harcamalarının fazla olmasına rağmen bu yatırımın getirisinin neredeyse hiç olmamasıydı. Bu bağlamda Envoy, şirketlere boş büro alanlarını kiralamanın yanı sıra geliştirdiği yazılımlarla şirket binası içinde yöneticilerin ve çalışanların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Envoy’un sunduğu hizmetlerden biri, bir toplantı odası uygulaması. Örneğin, 4 kişilik bir toplantıda iki kişi uzaktan çalışıyorsa, bu uygulama ofiste bulunanlar için 2 kişilik boş bir oda belirleyebiliyor. Larry Gadea, kapı erişimi ve kablosuz internet verilerini kullanarak şirkette hangi bölgelerin daha kalabalık ve yoğun olduğunu gösteren yeni bir ürün geliştirdiklerini de duyurdu. Bu, bir tür ısı haritası mantığıyla gerçekleştiriliyor.

Envoy, şirketlerde neredeyse hiç kullanılmayan toplantı odalarını ve büroları ihtiyacı olan diğer şirketlere kiralama projesini hayata geçirme hedefinde. Bu hizmet, firmalar için çekici bir seçenek çünkü sadece söz konusu şirket değil, Envoy ve mal sahipleri de mali açıdan kar elde edebilecek. Bu sayede masraflarını azaltmaları daha kolay olacak.

Larry, bu şekilde yeni bir pazar yaratacağına inanıyor. İnsanların bir masa veya birkaç toplantı odasını kiralayıp dakika başına ücret ödediği hareketli bir piyasa oluşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda genç CEO, uzaktan çalışma konusuna da değiniyor. Ev ortamında çalışmak herkes için uygun olmayabilir. Birçok insan, belirli bir düzen ve sorumluluk hissi olmadan tam performans gösteremeyebilir. Uzaktan çalışmak iyi bir disiplin ve iletişim yeteneği gerektirir, birçok insanın dikkati çabuk dağılır ve kafası karışabilir. Bu nedenle ofislerin kapanmadığını belirtiyor.

Şu anda birçok büyük şirkete hizmet veren Larry Gadea, teknoloji sektöründe sıra dışı fikirleriyle başarılı bir girişimci olarak kendine yer edinmiştir. Pandemi döneminde bile ofislerin karanlığını fırsata çeviren Envoy’un genç CEO’su, aynı zamanda kıvrak zekâlı bir iş insanıdır. Heyecan verici son projesini hayata geçirerek sektöre yeni bir soluk getirmeyi ummaktadır. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir