İstem Hukuk ve Av. Emir Özboğan ‘a Şikayet Yağıyor
0

Körfez’de bulunan Şht. Rafet Karacan Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren İstem Hukuk Bürosu ve sahibi Av. Emir Özboğan hakkında birçok kişiden şikayet yağmaya devam ediyor. İddialara göre, bu hukuk bürosu yüzlerce kişinin mağdur olmasına neden oldu.

İstem Hukuk Bürosu, tahsilatı gecikmiş alacaklar ve yasal icra takipleri için Av. Emir Özboğan tarafından yönetilen beş kişilik bir ekip tarafından işletiliyor. İddialara göre, ellerinde bulunan dosyalarda borçlu olan kişilerin ailesi, akrabaları ve yakınları aranıyor, mesajlar gönderiliyor. Bilgilerin bir veri havuzundan temin edildiği iddia ediliyor.

Borçlu olan kişiler, kendilerinin mağdur ve rezil duruma düştüklerini belirtiyor. Her geçen gün artan sayıda insanın durumdan etkilendiği ve bireysel çabalarının yetersiz kaldığı ifade ediliyor. Birçok vatandaş, seslerini duyuracak birilerinin artık müdahale etmesini ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Kocaeli Baro Başkanı Mehmet Gül’ün, kişisel verileri koruma kanununa uymayan olduğunu ve uygulamaya derhal müdahale etmesi gerektiğini dile getiriyor.

Konuyla ilgili olarak İstem Hukuk Bürosu’nu arayarak bilgi aldığımız ofis yetkilisi Çiğdem Hanım, sadece beş kişinin çalıştığı ve binlerce dosyanın ellerinde bulunduğunu söylüyor. Av. Emir Özboğan’ın tüm süreci yönettiğini, kendilerinin sadece çalışan olduklarını belirtiyor. Borç tahsilinde kullanılan bir veri havuzundan kaynaklandığını belirtse de kişilerin aile üyeleri, yakınları ve arkadaşlarının numaralarını nereden buldukları sorusu hâlâ açıklığa kavuşmamış durumda.

İstem Hukuk Bürosu, borçlu kişilerin akraba ve yakınlarını arayarak ve mesajlar göndererek mağduriyetlere yol açmaya devam ederken, Kocaeli Baro Başkanı Av. Mehmet Gül’ün Av. Emir Özboğan’ın hukuka aykırı bir şekilde işlem yürütüp yürütmediğini araştırması ve bir çözüm bulması bekleniyor. Acaba sessiz kalacak mı? Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Mağdurlar Toplu Olarak Dava Açmaya Hazırlanıyor

Genel yayın yönetmenimizin de aralarında bulunduğu birçok mağdur, toplu olarak dava açma hazırlıkları yaptıklarını ve kişisel verileri koruma kurumu (KVKK) çerçevesinde bir şirketin borçlunun akrabalarına icra tehditli kısa mesajlar göndermesi ve aramasının yasal olmadığını belirtiyor. Avukatlık bürosunun, veri sorumlusu olarak hem idari hem de cezai sorumluluğunu ihlal ettiği için disiplin hukuku açısından yaptırım uygulanması gerektiği konusunda hazırlık yaptıklarını dile getiriyorlar.

Genel yayın yönetmenimizin de mağdur olduğu İstem Hukuk Bürosu ve Av. Emir Özboğan’ın çalışanı tarafından tehdit ve hakarete maruz kaldığı bilgisi dikkat çekici. Ailesine ve çevresine yönelik aramalar ve SMS gönderimleri gerçekleştirilmesi ve durumun daha geniş bir kapsamda mağduriyetlere yol açtığını gösteriyor. İstem Hukuk Bürosu ve Av. Emir Özboğan hakkındaki şikayetlerin daha da artmasına neden olabilir. Mağdurların hukuk dışı uygulamalara maruz kalmaları, adaletin sağlanması adına ciddi bir sorun olarak değerlendirilmelidir.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir