1. Anasayfa
  2. Kobi

Markanızı Dikkat Çekici Hale Getirmek İçin 3 Adım

Markanızı Dikkat Çekici Hale Getirmek İçin 3 Adım
0

Müşteriler, tecrübeden daha fazlasını istiyorlar. Heyecan istiyorlar.

Marty Neumeier’in belirttiğine göre, müşteriler markaların kendi yaşam tarzlarını hissetmelerini ve buna göre davranmalarını bekliyorlar. Müşteriler için marka, önemli ürünlere sahip olan, müşteri ilişkileri gelişmiş bir şirket demektir.

Neumeier’a göre, sanal pazarda olan şirketlerin daha fazla büyümesi için müşterileriyle duygusal bir bağ kurması gerekmekte ve bağın güçlenmesiyle marka daha da büyür.

İlk olarak, çoğu firmanın rekabette kalabilmesi için müşterilerin ihtiyaçlarının ve isteklerinin düzenli olarak değiştiği fark edilmelidir. Dikkat çekici olmak önemlidir. Müşterilerin duygusal bağ kurmalarını sağlamak için markayı inşa etmek, online satışları artıracaktır.

Müşterilere hem online hem de mağaza aracılığıyla hizmet sunmak önemlidir. Markanın sloganlarını alanlarda dikkatle seçmek gerekir. Müşterilerin taleplerine göre marka için sloganlar oluşturarak markanın pazarda istenen yere gelmesini sağlamak önemlidir.

Markanın Dikkat Çekici Olması İçin Yapılması Gerekenler

Müşteriyi markaya bağlayın
Bir online kullanıcı yorumu, markanın tanımıdır ve yorumlar, markanın Google arama sonuçlarında nasıl görüneceğini belirler. Markayla ilgili yapılan yorumlardan elde edilen bilgiler, müşterilerin markayı tercih etmesini veya etmemesini sağlar.

Online alanda markayla ilgili bilgiler, müşterileri tanımlar. Aynı zamanda bilgiler, müşterilerin markayla ilgili düşüncelerini öğrenmenizi sağlar. Müşteri taleplerini dikkate alarak alanda yapılacak değişikliklerle müşteriler arasında daha güçlü bir bağ kurulabilir.

Tutarlı olun
Markanın sloganıyla birlikte girişimle ilgili her şey tutarlı olmalıdır. Tutarlı olmayan mesajlar, mevcut müşterileri sıkabilir. Tutarlı mesajlar göndermek, daha sadık müşteriler elde etmenize yardımcı olabilir. Müşterilere hitap etmek için markaya karşı tam olarak ne hissettiklerini anlamak için duygu analizi gibi yöntemler kullanılabilir.

Örneğin, Coca-Cola gibi dünya markalarının duygusal çekiciliği, sosyal sorumluluk projeleri, ürün ve hizmet politikası, mali performansı, iş ortamı, vizyon ve liderlik alanlarında başarılı işlere imza atarak her kesimden ve her yaş grubundan insanlarla bağ kurmayı başardığını görebiliriz.

İçerikler için blog oluşturun
Markanızı sektörünüzde üst sıralara taşımak için bir blog harika bir araçtır. Müşterilerinizin markanız ve ürünlerinizle ilgili kullanışlı bilgilere erişebileceği bir blog sayfası oluşturmalısınız.

Ne yazacağınızı bilmiyorsanız, müşterilerinizin arama motorlarında veya diğer web alanlarında markanızla ilgili merak ettikleri konuları ve en çok aranan kelimeleri kullanarak içerik oluşturabilirsiniz.

Müşterilerle olan bağı güçlendirmek ve daha tutarlı ve güçlü hale getirmek için markanıza yönelik bir strateji belirlemelisiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir