1. Anasayfa
  2. Ekosistem

PayPal Kurucusu Peter Thiel’in İş Görüşmesi Taktikleri

PayPal Kurucusu Peter Thiel’in İş Görüşmesi Taktikleri
0

PayPal’in kurucu ortaklarından biri olan Peter Thiel, iş dünyasındaki başarılarıyla sıkça adından söz ettiriyor. Aynı zamanda Clarium Capital adlı bir global hedge fon şirketinin başkanı da olan Peter Thiel, Facebook‘ a ilk yatırım yapan kişiler arasında bulunuyor. Peter Thiel tüm bu başarılarının yanı sıra iş üniversite eğitiminden buna yana kolay kabullenilmeyen zıt görüşleriyle de tanınıyor.

Bu tavrını iş görüşmelerinde de sürdüren Thiel, adaylara “Bana hiç kimsenin kabul etmediği ama doğru olan bir şey söyle” gibi alışılmışın dışında sorular yöneltiyor.

2012 yılında Forbes dergisiyle yaptığı röportajda bu tarz beklenmeyen soruların adayları farklı şeyler konuşmak için cesaretlendirdiğini belirten Thiel, adayla görüşmecinin her zaman aynı fikirde olması gerekmediğini de vurguluyor.

Peter Thiel, çoğu kişinin bazı konularda aynı şeyi düşündüğünü ama bazen gerçeğin onun tam zıttı olabileceğini bu yüzden orijinal fikirlerin son derece değerli olduğunu belirtiyor. Thiel’in iş görüşmelerinde sergilediği tavrın da orijinal fikirlere sahip olan o eğerli kişiyi bulmaya yönelik olduğu düşünülüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir