10 Dakika Bekleme Süresini Verimli Kullanmanın Akıllı Yöntemleri
0

“Beklemek, en sıkıcı faaliyetlerden biridir. Beklemek zorunda kaldığımız durumlarda genellikle dakikalar hatta saniyeler bile geçmek bilmiyor. Şanslıyız ki artık akıllı telefonlar var. Mobil cihazlar sayesinde bekleme eylemi daha faydalı ve eğlenceli hale gelebiliyor.

10 Dakikayı En Verimli Şekilde Geçirmek

Herhangi bir nedenle beklemek zorunda kaldığınız 10 dakikayı mobil cihazların yardımıyla en verimli şekilde geçirmenizi sağlayacak 10 akıllı yöntem…

1- Patronunuza bildirimde bulunmak

Son çıktığınız toplantıdan kalan notları henüz düzenlememiş ve patronunuza göndermemiş olabilirsiniz. Bu durumda akıllı telefonunuzun gelişmiş not alma özelliğini kullanarak, 10 dakika beklemek durumunda kaldığınız kısa zaman dilimi içerisinde toplantı notlarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve patronunuza e-posta olarak gönderebilirsiniz. Böylece o 10 dakikayı en verimli şekilde tamamlarsınız.

2- E-postaları düzenlemek

Hazır boş vaktiniz varken, e-posta hesabınızda farklı dosyalar oluşturarak, bir türlü vakit ayıramadığınız e-postalarınızı düzenleme işini halledebilirsiniz.

3- Kişi listesi oluşturmak

Son zamanlarda tanıştığınız ve iş kartlarını aldığınız kişileri, network’ünüze dahil etmek için akıllı telefonunuzun kişiler kısmına kartlardaki bilgilerini girerek 10 dakikanızı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

4- Hediye siparişi vermek

Bir müşteriniz, patronunuz ya da yeni doğum yapmış bir iş arkadaşınız için hediye seçmeniz gerekiyorsa, bunu internet üzerindeki onlarca indirimli alışveriş sitesini kullanarak boş kaldığınız 10 dakika içerisinde halledebilirsiniz.

5- Market alışverişi yapmak

Akıllı telefonlarda bulunan birçok farklı uygulamayı kullanarak market alışverişinizi yapabilir ve kapınıza getirilmesi için sipariş verebilirsiniz.

6- Uçak bileti almak

İş ya da tatil için seyahat edecekseniz, biletinizi mobil cihazınız yardımıyla satın alarak 10 dakika içerisinde seyahatinizi düzenleyebilirsiniz.

7- Otel rezervasyonu yapmak

İş ya da tatil için şehir ya da ülke dışına çıkmanız gerekiyorsa, konaklama programınızı booking.com gibi siteleri kullanarak mobil cihazlarınız aracılığıyla yapabilir ve son dakika indirim fırsatlarını da takip edebilirsiniz.

8- Sosyal medya hesaplarınızı gözden geçirmek

Bu 10 dakikayı sosyal medya hesaplarınızda ilginç ya da bilgilendirici paylaşımlarda bulunmak için kullanabilir ve böylece takipçilerinize kendinizi fazla özletmemiş olursunuz. Tabii eğer gün içerisinde vaktinizi sosyal ağlarda geçirmiyorsanız…

9- Multi-task özelliğinden faydalanmak

Yukarıda saydığımız faaliyetlerden birkaçını, akıllı telefonunuz ya da tablet bilgisayarınızın çoklu görev özelliğini kullanarak aynı anda yapabilirsiniz.

10- Telefonunuzu şarj etmek

Akıllı telefonların tüm bu akıllı özelliklerini kullanmak, şarjın çok hızlı bitmesine sebep olduğu için tüm bunları yapabilmek için boş zamanınızda öncelikle telefonunuzu şarja takmanızda fayda var.

Bu listedeki aktiviteleri zaten yapıyorum diye düşünseniz de “Boş boş 10 dakika beklenmez ki” dediğiniz anlar için bu liste aklınızda bulunsun…”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir