1. Anasayfa
  2. Rehber

Milyoner Olmanın 8 Başarılı Yolu

Milyoner Olmanın 8 Başarılı Yolu
0

Türkiye’deki milyoner sayısı yüzde 89,4 artışla 707 bin 138’e ulaştı. Milyoner olmak eskisi gibi sadece hayal edilebilecek bir durum değil. Milyoner olmak hiçbir zaman kolay olmadı, fakat biraz çaba sarf edip, fedakarlıklar yaparsanız ve gerekli bazı değişiklikleri takip ederseniz neden olmasın?

Başarılı olmuş milyonerlerin yolunu takip ederek model almanızı sağlayacak 8 yöntem

Sıkı çalışın.

Başka bir seçeneğiniz yoktur. Sıkı çalışmaya gönüllü değilseniz milyoner olma şansınız yok gibidir. Şans bile sıkı bir çalışma gerektirir. Loto kazananların bile %44’ü kazandıkları parayı 5 yıl içinde kaybetmektedirler. Bu parayı korumak bile sıkı bir çalışma gerektirir.

“Yetenek, masadaki tuzdan daha ucuzdur. Bireysel yetenek ile başarıyı birbirinden ayıran şey, çok sıkı çalışmadır.” – Stephen King

Tutku ile motive olun.

Milyonerler, neyin peşinde koşmaları gerektiğini bilirler çünkü hedeflerine ulaşmak kendi arzularıyla bağlantılıdır. Bazı milyonerler sadece finansal başarı tarafından motive olurlar, ancak zor günlerde ortaya çıkabilecek sıkıntıları gidermek adına parayı da tutarlar.

“Yeteri kadar isteği, coşkusu olan bir kişi hemen hemen her şeyi başarabilir.” – Charles Schwab

Farklı gelir akışları sağlayın.

Milyonerler, tutkularına göre çalışma alanları seçtikleri gibi bütün yumurtaları tek sepete koymazlar. Milyonerler, farklı gelir kaynakları kullanarak para akışının sürekli olmasını sağlarlar. Yaptıkları işin yanı sıra emlak, inşaat gibi sektörlere yatırım yaparak farklı gelir akışları elde ederler.

Ömür boyu öğrenmeye açık olun.

Milyonerler için öğrenme süreci hiçbir zaman bitmez. Yapılan araştırmalara göre milyonerler ayda en az 2-3 kitap okumaktadırlar. Bu kitaplar, büyümeyi sağlayan, psikoloji, iş dünyası, liderlik, bilim gibi çeşitli alanları kapsar.

Başarılı kişilere yatırım yapın.

Başarılı olabilecek yaratıcı fikirlere ve ürünlere yatırım yapmak tabii ki mantıklıdır, ancak daha da önemlisi zamanınızı, enerjinizi ve dikkatinizi başarılı kişilere yatırmanızdır. Milyonerlerle takılın, onların takıldığı gruplara dahil olun, onlara yardım etmeyi teklif edin ve network kurun.

“En hızlı şekilde en iyisini başarmanın yolu, başkalarının başarması için onlara yardım etmekle olur.” – Napoleon Hill

Bir kılavuz veya danışman bulun.

Birçok danışman türü vardır, ancak bu tür durumlarda ihtiyacınız olan deneyimli, bilgili ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir danışmandır. İşe giriştiğinizde pahalıya mal olabilecek hatalar yapma olasılığınız her zaman vardır. Bu noktada bir danışman devreye girer, size değer katar, riskleri azaltır ve cesaretiniz artar. Danışmandan daha fazla geri bildirim alırsınız.

Açık hedefleriniz olsun.

Milyonerler, açık hedeflere sahip olma eğilimindedirler ve bu da odaklanma sorunu yaşamamalarını sağlar. Ne başarmaları gerektiğini ve bunun için neler yapmaları gerektiğini bilirler. Diğer insanlardan daha isteklidirler ve amaçlarına ulaşmak için daha fazla yol kat ederler. Hem çalışkanlıkla hareket ederler hem de zekice davranırlar.

“Nereye gideceğinizi bilmezseniz, yolculuğunuzu yanlış yerde sonlandırırsınız.” – Yogi Berra

Başarısızlığı kabul edin ve direnin.

Milyonerler, hayallerini gerçekleştirme konusunda büyük bir inanca sahiptirler. Bu inanç, onları sürekli olarak ayakta tutar. Başkaları inanmasa bile, milyonerlerin pozitif tutumu kolay kolay değişmez. Milyonerler, başarısızlığın büyümenin bir parçası olduğunu bilirler. Başarısızlık, insanı bir öğretmen gibi eğitir ve değerli geri bildirimler sunar.

“Asla başarısız olmadım. Sadece işe yaramadığını öğrendiğim 10 bin yol olduğunu fark ettim.” – Thomas Edison

Türkiye’de milyoner sayısının arttığı bir dönemde, milyoner olmanın hayal edilebilecek bir durum olmadığını görebiliyoruz. Hedefe ulaşmak kolay olmamıştır ve hiçbir zaman kolay olmayacaktır. Unutmayın, milyoner olmak sadece maddi zenginlik anlamına gelmez. Kendi yeteneklerinizi geliştirerek, topluma değer katmayı ve başkalarına yardım etmeyi de hedefleyin. Başarı sadece kişisel bir kazanç değil, toplumsal bir katkıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir