1. Anasayfa
  2. Ekosistem

İş Hayatında Erkeklerin Yapmaktan Kaçınması Gereken Stil Hataları

İş Hayatında Erkeklerin Yapmaktan Kaçınması Gereken Stil Hataları
0

Şüphe yok ki siz daha fazlasıyla karşılaşmışınızdır ama iş hayatında erkeklerin defalarca tekrarladığı stil hatalarında, bizim çarpanları derledik.

  • Büyük veya küçük beden takım elbise

Vücut ölçülerine bakılmaksızın alınan takım elbiseler giyildiği zaman hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Omuz genişliği,kol uzunluğu, göğüs bölgesinin genişliği, beli, yırtmacı gibi ögelere dikkat edilerek takım elbise tercihi yapılmalıdır. Kısacası takım elbisenin kalıbı vücudunuza uygun biçimde olmalıdır.

  • Ceketin alt düğmesi iliklenmez

Ceketlerin en alt düğmeleri iliklenmemelidir. Genel bir ceket giyme kuralı olarak kabul edebileceğimiz bu unsur takım elbise giyme konusunda oldukça önemlidir.

  • Yanlış pantolon boyu

En az ceket kadar önemli olan pantolon için de özellikle dikkat edilmesi gereken unsur boyudur. Genellikle yanlış kesilen pantolon paça boyu çirkin görüntülere yol açabilir. Pantolon boyunuz ayakkabınıza göre alınmalı ve ne uzun ne de kısa olmalıdır.

  • Takım elbisenin altına beyaz çoraplar

Giyilen beyaz çorap genellikle çevre tarafından hoş karşılanmaz. Özellikle takım elbisenin altında bembeyaz parlayan beyaz çoraplar büyük stil hatası olarak kabul edilebilir. Takım elbisenin altına  beyaz çorap yerine mümkün olduğunca koyu renkli çoraplar tercih edilmelidir.

  • Yanlış kravat boyu

Kravat takım elbiseyi tamamlayan bir unsurdur. Takım elbiseyle birlikte kravat kullanıldığı takdirde kravat boyuna dikkat edilmelidir. Kravatın uzun veya kısa duruşu hoş olmayan bir görüntü yaratabilir. Uzunluğu kemerin alt hizasına gelecek şekilde alınırsa kravat daha şık duracaktır.

  • Takım elbiseyle kullanılan sırt çanta

Takım elbiseyle kullanılan çantalar güzel birer aksesuar olabilir. Fakat bu çanta tipi sırt çantası olmamalı. Sırt çantası genellikle günlük hayatta daha spor kıyafetlerle kullanılırken, takım elbiseyle kullanmak için şık bir el çantası tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir