Sıradan İnsanların Sıra Dışı Başarıları
0

Sıradan olmak, işiniz, aileniz, paranız herkesinki kadar olabilir ama siz de başarılı olabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken şeyler var.

İtibarınızı koruyun

Her bir çalışanın, daha kariyerlerinin başında bile farkında olması gereken bir şeydir. Geleceğe güzel tohumlar ekip bunun başarısını tatmak için itibar en büyük referanstır. İtibarınızı her ne iş yapıyorsanız yapın koruyun.

Size destek olacak bir hayat arkadaşı bulun

Sizi büyük başarılar yakalama cesaretlendiren partnere ihtiyacınız olacaktır. Hayatınızı birlikte sürdürmeyi düşündüğünüz partneriniz bu konuda en büyük destekçiniz olacaktır.

Toplumla bağ kurun

Yaşadığımız toplum bizi başarıya götürecek en büyük desteklerdendir.  Toplumdan ve toplum içerisinde arkadaşlık, dostluk kurduğunuz kişilerden alacağınız güç size büyük destek sağlayacaktır.

Neyi seviyorsanız onu yapın

İnsanlar çocukluklarından beri nelere yatkın olduklarını ilgili oldukları şeyler aracılığıyla gösterirler. Sevdiğiniz şeyleri yapmak, o alanlarda eğitim görmek ve bir şeyler ortaya koymaya çalışmak sizi hem mutlu hem de başarılı yapacaktır.

Ekonomik olarak hesabınızı kitabınızı yapın

Daha genç yaşlarımda kendi muhasebemi yapmaya karar verdim. Genç yaşta işinizi kurabilirsiniz, işinizi kurmak için genç yaştan itibaren finansal hesaplar yapabilirsiniz ama bir şekilde ekonominize dikkat edin.

Aktif bir şekilde dinleyin

Aktif bir şekilde dinlerim ve yeni fikirler edinmeye çalışırım. Görüşmeden sonra kendimi yorgun hissediyorsam ortaya iyi bir iş koymuşum diyorum.

Büyük düşün

Doğru yaptığın sürece ne yaptığının bir önemi yoktur diye düşünürüm. Bu yüzden kimsenin hayallerinize karışmasına izin vermeyin. Büyük düşünün.

Şükret, müteşekkir ol

Sahip oldukların ve olacakların konusunda daima tatminkar ol ve teşekkür et. Aile, arkadaşlıklar, hayat arkadaşı en çok minnet duymanız gerekenler listesinde en üst sırada yer almalıdır.

Eğlen

Motivasyonu arttırmanın en önemli yolu eğlenmekten geçer. Hayattan, işinizden, ilişkilerinizden zevk aldığınız sürece başarılı olursunuz.

Nerden geldiğinizi asla unutmayın

Yerleşim yerinizi değiştirmiş olabilirsiniz, takıldığınız yerler değişmiş olabilir, zengin bir çevre edinmiş olabilirsiniz ama asla geçmişinizden utanmayın ve sırtınızı dönmeyin. Ara sıra oralara gidin, o eski mahallenizin sokaklarında yürüyün ve esnafla sohbet edin. Size yardımı dokunacaktır.

Daima pozitif olun

Bazen düşüşler yaşıyor olmamıza rağmen pozitif olmaktan başka şansımız olmadığını unutmayın. Bakış açınız pozitif olduğu sürece üstesinden gelemeyeceğiniz şey yoktur.

Yardım istemekten çekinmeyin

En büyük yanlış, her şeyi tek başımız yapmamız gerektiği düşüncesidir. Bu nedenle insanlara yardım etmeyi de yardım istemeyi de unutmayın, çekinmeyin.

Kendin ol

Daha önce çalıştığım yerin patronu bana daima bir şeyi hatırlatırdı: Daima kendin ol evlat! Günümüzde olduğunuz gibi hareket etmeniz, yaşamanız oldukça zor olsa da kendiniz olmaktan çekinmeyin. Doğru olanı yaptığınızdan emin olun.

Risk alın

Bazen sadece doğru zamanda doğru yerde olmak size yardım eder ama riskleri almak gerektiğini ve bazen sürprizlerle de karşı karşıya kalabileceğinizi unutmayın.

Kendiniz için şansız hissetmeyi ve isyan etmeyi bırakın

Başınıza gelen her olumsuz olayda, neden bunlar hep benim başıma gelir diye isyan etmeyin. Sağlıklı olmak dünyanın en büyük zenginliğidir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir